Tutaj jesteś

Płatności w internecie

15 sierpnia 2021 Internet transakcje internetowe

Współcześnie dokonywanie płatności w internecie za pomocą kart fizycznych i wirtualnych to standardowe działania, jakie podejmują niemal wszyscy konsumenci posiadający dostęp do sieci. Sprzedaż internetowa produktów i usług z roku na rok stanowi coraz większy odsetek wszystkich płatności bezgotówkowych. Dynamiczny rozwój technologiczny i możliwość robienia zakupów za pośrednictwem sieci całkowicie odmieniły sposoby robienia zakupów, a co za tym idzie metody płatności.

Płatności w internecie

Obecnie transakcje internetowe dokonywane w ramach kupna nowych produktów czy usług, dokonywania opłat za rachunki, rezerwowania biletów lotniczych i wiele innych stanowi codzienność dorosłych użytkowników sieci. Należy jednak pamiętać, że przeprowadzanie płatności kartą w internecie, mimo tego, że jest to bardzo prosta i niewymagająca naszego wysiłku czynność, może nieść za sobą wiele zagrożeń. Rozważne i ostrożne podejście do płatności, jakie dokonywane są w internecie, może nas uratować, przed stratą danych osobistych, danych karty czy naszych haseł do poczty, czy bankowości elektronicznej.  Tym samym zgodnie z powszechnie obowiązującymi standardami można wyróżnić kilka bardzo ważnych zasad realizowania bezpiecznych transakcji internetowych tak jak płatności kartą. Pierwszą z bardzo istotnych kwestii w ramach robienia zakupów w internecie jest wybieranie tylko sprawdzonych portali, czy sklepów. Dzieje się tak z uwagi, że renomowane sklepy nigdy nie wymagają od nas podawania naszych haseł czy pinów do karty.

Upewnij się

Ponadto w momencie dokonywania płatności za produkty czy usługi, które znajdują się w naszym koszyku, należy upewnić się, że dane transakcyjne tak jak numer karty oraz data ważności, są przesyłane za pośrednictwem szyfrowanego kanału. Można to łatwo sprawdzić w przeglądarce, czy widoczny jest symbol kłódki. Pamiętać trzeba również o tym, aby zachowywać odpowiednie dane transakcyjne o dokonanym zakupie, które mogą się nam przydać na przykład w momencie chęci zareklamowania produktu czy usługi. Odpowiednie zasady dokonywania bezpiecznych transakcji internetowych za pomocą płatności kartą powinno się także dokładnie sprawdzić w rzeczywistych warunkach, a więc w momencie robienia zakupów. Niemniej kupowanie z popularnych, cenionych, a tym samym renomowanych sklepów internetowych z pewnością przyczyni się do zminimalizowania szans na potencjalne wykradzenie naszych danych karty. Jednak wszystkie dokonywane przez nas transakcje internetowe powinny charakteryzować się dużą ostrożnością i pełnym skupieniem naszej uwagi.

księgarnia online

Redakcja bigmedia.com.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół ekspertów w dziedzinach komputerów, internetu, telefonów i multimedialnych nowości kreuje miejsce, gdzie technologiczne fascynacje przenikają się z praktyczną wiedzą. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, porady dotyczące sprzętu, triki związane z oprogramowaniem oraz unikalne spojrzenie na świat nowoczesnych technologii. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem eksplorować cyfrowy wszechświat, zanurzając się w technologicznej rewolucji i odkrywając, jak sprawić, by świat multimedialnych możliwości stał się dostępny dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

amazon