Tutaj jesteś

Udostępnienie internetu z telefonu

17 sierpnia 2021 Internet jak udostępnić internet z telefonu na komputer

Udostępnianie dostępu do internetu jest atrakcyjną i bardzo przydatną opcją w momencie różnych awarii domowego czy służbowego łącza internetowego. Odpowiednia wiedza o tym, w jaki sposób udostępnić internet z telefonu na komputer bądź tablet z pewnością może się przydać. Z uwagi, że nie jest to wiedza tajemna czy co gorsze specjalistyczna, może każdy ją przyswoić w prosty sposób.

Udostępnienie internetu z telefonu

Jednak zanim zdecydujemy się na udostępnienie internetu z naszego telefonu, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po pierwsze należy upewnić się, że w telefonie nadal znajdują się wolne dane internetowe do wykorzystania. Niejednokrotnie bywa tak, że odpowiednie urządzenia są wzajemnie dla siebie widoczne, a mimo to brakuje połączenia z internetem. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest właśnie brak danych internetowych do wykorzystania. Po drugie niektóre urządzenia mają wiele problemów natury technicznej, a więc poprawnej konfiguracji. Tym samym pamiętając o powyższych zasadach, nie powinny nas zaskoczyć inne problemy, jakie możemy napotkać, łącząc się drugim urządzeniem mobilnym z udostępnionego internetu z telefonu. Zatem, jak udostępnić internet z telefonu na komputer? Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem będzie zrobienie przenośnego hotspotu WIFI na telefonie. W taki sposób można dostarczyć internet do każdego innego urządzenia mobilnego, które wyposażone jest w kartę sieciową. W tym celu należy udać się do sekcji ustawień w telefonie, a następnie odnaleźć opcję odpowiedzialną za udostępnianie internetu bądź hotspot osobisty. W zależności od używanego przez nas systemu nazwa będzie się różniła.

Kolejne kroki

W kolejnym kroku trzeba wybrać opcję przenośny hotspot WIFI. Powinna wyświetlić się odpowiednia nazwa sieci, która w tym momencie jest przez nas udostępniana. W kolejnym kroku wyświetlamy hasło do udostępnianej sieci i wpisujemy je na urządzeniu, na którym potrzebujemy połączenia z internetem. Od tej pory telefon będzie pełnił funkcje przenośnego routera WIFI, a drugie urządzenie będzie miało ciągłe połączenie z internetem. Należy jednak pamiętać, że ilość danych, jakie zużywa laptop bądź tablet jest znacznie większa od telefonu komórkowego. Dlatego odpowiednia ilość danych internetowych w telefonie jest bardzo istotna w momencie tworzenia przenośnego hotspotu. W momencie, kiedy nasza usługa internetowa nie posiada nielimitowanego wykorzystania danych, to w każdym momencie istnieje możliwość utraty połączenia. Dzieje się tak często w przypadku określonej z góry liczby danych internetowych, które może wykorzystać użytkownik abonamentu.

księgarnia online

Redakcja bigmedia.com.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół ekspertów w dziedzinach komputerów, internetu, telefonów i multimedialnych nowości kreuje miejsce, gdzie technologiczne fascynacje przenikają się z praktyczną wiedzą. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, porady dotyczące sprzętu, triki związane z oprogramowaniem oraz unikalne spojrzenie na świat nowoczesnych technologii. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem eksplorować cyfrowy wszechświat, zanurzając się w technologicznej rewolucji i odkrywając, jak sprawić, by świat multimedialnych możliwości stał się dostępny dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

amazon