Dlaczego warto być programistą?

Praca jest ważną składową życia każdego człowieka. Wszyscy dążymy do tego, by mieć z niej pełną satysfakcję, wykonywać ją z chociażby względną przyjemnością i uzyskiwać z niej oczywiście jak największe pieniądze, bez których normalne i godne funkcjonowanie byłoby po prostu niemożliwe. Już w bardzo wczesnym wieku zaczynamy interesować się różnymi branżami zawodowymi. Sprawdzamy przede wszystkim branżę IT, do której – jak to twierdzą wszyscy eksperci – należy przyszłość całego naszego świata. No i coś w tym rzeczywiście jest. Jeżeli sami zaczniemy świadczyć specjalistyczne usługi programistyczne, zyskamy na tym nie tylko niemałe pieniądze, ale też i naprawdę przyjemne życie oraz wiele możliwości dalszego rozwoju zawodowego.

Praca programisty daje dużą satysfakcję

Wbrew pozorom nie jest ona prosta czy schematyczna, bo właśnie wymaga ciągłego wymyślania nowych rzeczy, czyli wymaga od nas nie lada kreatywności i bogatej wyobraźni. Zmusza nas do myślenia. Nie możemy opierać się w niej ciągle na tych samych schematach, bo jednak branża IT prze do przodu, dlatego od swoich wykonawców wymaga innowacyjnego myślenia, kreatywności i nowoczesnego podejścia do rozwiązywania różnorodnych problemów. Jest to akurat dobra wiadomość. To wszystko oznacza, że w pracy programisty raczej nie można się nudzić, a za to cały czas ma się szansę na aktywny rozwój.

Zarobki programisty

Kolejny atut zawodu programisty tyczy się – a jakżeby inaczej – zarobków. Dla każdego są one ważne. Nie podejmiemy się przecież takiej pracy, która nie będzie dla nas w ogóle atrakcyjna pod względem finansowym i nie pozwoli nam samym żyć na w miarę dobrym poziomie, a co tu dopiero mówić o utrzymaniu większej rodziny i zapewnieniu jej godnego standardu. Całe szczęście w branży IT na zarobki raczej się nie narzeka. Świadcząc usługi programistyczne, jesteśmy w stanie zarabiać kwoty rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Zawsze możemy też przejść na swoją działalność i zarabiać jeszcze więcej. Chyba nie ma takiej możliwości, by w branży IT być niezadowolonym ze swojej pensji.

A minusy? Chyba tylko to, że praca programisty często wiąże się z koniecznością zatrudnienia w dużej korporacji, a każdy z nas raczej już wie, jak takie korporacje działają. Aby coś w nich osiągnąć, trzeba liczyć się z niemalże bezustanną pracą i codziennym pozostawaniem po godzinach. Jeżeli jesteśmy na to gotowi, raczej będziemy zadowoleni z dokonanego wyboru, jednakże osoby, dla których czas wolny ma większe znaczenie, raczej nie powinny szukać dla siebie zatrudnienia w branży IT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.