Tutaj jesteś

Granie w czasach pandemii

10 września 2021 Komputer komputerowa gra wieloosobowa

Pandemia okazała się bardzo trudnym sprawdzianem dla naszych kontaktów towarzyskich. Musieliśmy szukać różnego rodzaju zamienników, aby utrzymać stały kontakt z rodziną oraz znajomymi. Ciężko pielęgnować takie rzeczy, kiedy bezpośrednie spotkania zostały uniemożliwione lub też mocno utrudnione. Okazało się, że platformą, która stanowi pewne rozwiązanie, są między innymi gry.

Rozrywka na wieczór

Komputerowa gra wieloosobowa to nie tylko rozrywka na późny wieczór do relaksu. Może się również stać sposobem spędzania czasu ze znajomymi, a także rodziną. Wystarczy znaleźć wspólny tytuł, skomunikować się za pomocą jednego z licznie dostępnych programów i po prostu rozmawiać, jednocześnie zwalczając inwazję obcych lub też ratując świat przed innym zagrożeniem. Albo nawet zagrać partyjkę w pokera, bo czemu nie? Możliwości jest wiele i bez trudu można dostosować się do wymagań każdego uczestnika.
Bariera finansowa także nie powinna stanowić problemu. Wiele tytułów w dzisiejszych czasach jest bezpłatnych, jeśli tylko zręcznie unika się mikropłatności. Zakup odpowiedniego sprzętu także nie powinien być przeszkodą. Zwykły laptop znajduje się dzisiaj niemal w każdym domu, a zakup słuchawek i mikrofonu to kwota rzędu kilkudziesięciu złotych. Nawet zwykłe słuchawki dołączane w zestawie z telefonem mogą wystarczyć.
Pozostaje oczywiście bariera technologiczna. Wiele starszych osób nie potrafi sprawnie się poruszać po programach i używać nowoczesnego sprzętu. Tutaj niestety wszystko zależy od cierpliwości i otwartości na nowe rzeczy. Jeżeli ktoś nie będzie próbował nauczyć się chociaż podstawowych funkcji korzystania z komputera, to utrzymanie z nim kontaktu w ten sposób pozostanie niemożliwe.

Dostarczaj sobie rozrywki

Jedak nawet jeśli sami nie jesteśmy gotowi na takie zmiany, nie powinniśmy tego uniemożliwiać innym. Musimy pogodzić się z tym, że w dzisiejszych czasach, zwłaszcza w trakcie pandemii, rozrywka taka jak gry wieloosobowe mogą stać się dla młodych ludzi ekwiwalentem spotkania towarzyskiego. Zabraniając im tego, powodujemy jedynie krzywdę, odcinając ich od swoich rówieśników lub też osób o podobnych zainteresowaniach.
Oczywiście, jak we wszystkim, również tutaj należy zachować umiar. Świat wirtualny nigdy nie powinien zastąpić świata realnego. Bardziej powinniśmy go postrzegać jako dopełnienie, otwierające przed nami nowe możliwości oraz szanse. Kiedy nie możemy wraz ze znajomymi wyjść na miasto aby się spotkać i porozmawiać, czemu nie wykorzystać do tego gier komputerowych? Wszak koniec końców, chodzi jedynie o to, aby wspólnie spędzić czas.

księgarnia online

Redakcja bigmedia.com.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół ekspertów w dziedzinach komputerów, internetu, telefonów i multimedialnych nowości kreuje miejsce, gdzie technologiczne fascynacje przenikają się z praktyczną wiedzą. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, porady dotyczące sprzętu, triki związane z oprogramowaniem oraz unikalne spojrzenie na świat nowoczesnych technologii. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem eksplorować cyfrowy wszechświat, zanurzając się w technologicznej rewolucji i odkrywając, jak sprawić, by świat multimedialnych możliwości stał się dostępny dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podstawy elektroniki