Tutaj jesteś

Jak wybrać odpowiedni smartwatch dla dziecka?

16 września 2021 Zakupy smartwatch dla dziecka

W miarę jak nasze dziecko dorasta, staje się coraz bardziej samodzielne. Nie chce już całych dni spędzać w towarzystwie mamy i taty – poznaje nowych kolegów i koleżanki, wpierw w przedszkolu, następnie w szkole. Aż wreszcie nadchodzi moment, którego obawiają się wszyscy rodzice – dziecko pragnie spędzać czas poza domem, w towarzystwie nowo poznanych rówieśników.

Odpowiedni smartwatch dla dziecka

Chcemy dać naszemu smykowi swobodę, której się domaga, lecz jednocześnie zależy nam na jego bezpieczeństwie. Jest jeszcze zdecydowanie za mały na komórkę, nie mówiąc o tym, że zapewne natychmiast by ją zgubił. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest specjalny smartwatch dla dziecka.

Smartwatch’e, czyli inteligetne zegarki nowej generacji, łączą w sobie cechy zegarka, komunikatora, a często również umożliwiają połączenia telefoniczne lub pomagają w utrzymaniu zdrowego stylu życia poprzez zliczanie kroków, tętna i spalonych kalorii. Mówimy tu oczywiście o bardzo ostatnio popularnych wersjach dla dorosłych. Jeżeli z kolei chodzi o smartwatch dla dziecka, naszym priorytetem będzie tu oczywiście możliwość sprawdzenia, gdzie nasza pociecha aktualnie przebywa, oraz możliwość ewentualnej komunikacji.

Opcja GPS

Przeprowadzając wstępne rozeznanie w sieci na temat możliwych opcji, przede wszystkim warto sprawdzić czy rozważany przez nas smartwatch dla dziecka posiada opcję GPS. Mimo, że ten element niejednokrotnie mocno wpływa na cenę zegarka, jest to niczym w porównaniu z poczuciem bezpieczeństwa, jakie nam daje. Zegarek wyposażony w GPS możemy zsynchronizować ze specjalnie pobraną na nasz telefon aplikacją – i dzięki temu zawsze będziemy mogli sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się nasz maluch.

Drugą ważną funkcją, na szczęście uwzględnioną w większości modeli dla dzieci, jest możliwość wykonania połączenia głosowego bezpośrednio na smartwatch. Oznacza to, że jeśli dziecko będzie się spóźniało i nie stawi się z powrotem w domu na umówioną godzinę, natychmiast możemy zadzwonić z przypomnieniem… bezpośrednio na jego zegarek! Działa to oczywiście również w drugą stronę. Jeśli dziecko będzie bawiło się naprawdę świetnie, będzie mogło również zadzwonić na nasz telefon, by spytać czy ewentualnie może zostać u koleżanki jeszcze chwilę dłużej…

Nie ma zatem powodu, by nie wypuszczać dziecka z domu, ani też nie ma podstaw, by obawiać się nowoczesnej technologii – może ona nam zapewnić święty spokój i poczucie bezpieczeństwa. Nawet kiedy nasz syn czy córka będzie poza domem, smartwatch dla dziecka sprawi że zawsze będzie w naszym zasięgu!

księgarnia online

Redakcja bigmedia.com.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół ekspertów w dziedzinach komputerów, internetu, telefonów i multimedialnych nowości kreuje miejsce, gdzie technologiczne fascynacje przenikają się z praktyczną wiedzą. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, porady dotyczące sprzętu, triki związane z oprogramowaniem oraz unikalne spojrzenie na świat nowoczesnych technologii. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem eksplorować cyfrowy wszechświat, zanurzając się w technologicznej rewolucji i odkrywając, jak sprawić, by świat multimedialnych możliwości stał się dostępny dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

księgarnia online