Portfel domowy

Rosnąca inflacja zmusza wiele osób do oszczędzania i bliższego przyjrzenia się swoim wydatkom. Warto regularnie, co miesiąc odkładać stałe kwoty pieniędzy. Oszczędności można gromadzić w tak zwanym portfelu domowym, gdzie wszyscy domownicy mogą wrzucać drobne sumy pieniędzy.
Portfel domowy to doskonała alternatywa dla konta bankowego. Niestety jedyną wadą jest szybki dostęp do zgromadzonych środków, co dla mało wytrwałych osób może być kuszące.
Warto stworzyć poduszkę finansową, która będzie ratunkiem na wypadek nagłej choroby, utraty pracy, awarii sprzętu gospodarstwa domowego czy też samochodu. Doskonale gdy zgromadzona kwota wynosi równowartość dochodów z sześciu miesięcy. Dzięki temu można bez problemu przetrwać kilka miesięcy.
Większe sumy pieniędzy można oczywiście wpłacać na konto oszczędnościowe, gdzie środki wraz z upływem czasu zwiększają się o kilka procent.
Wiele praktycznych porad na temat oszczędności można znaleźć na popularnych forach internetowych oraz na portalach społecznościowych.

finansowo.priv.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.