Jaki system operacyjny kupić?

Ponad 30 lat temu firma Microsoft wypuściła po raz pierwszy swój produkt. W ten sposób zapoczątkowała trwające całe dekady sukcesu marki Windows. Począwszy od Windowsa 95, który to zdominował całkowicie rynek komputerów stacjonarnych, aż do dnia dzisiejszego nic pod tym kątem się nie zmieniło. Przedsiębiorstwo Microsoft jest liderem na rynku oprogramowania do komputerów. Mimo tak spektakularnego sukcesu coraz więcej użytkowników zadaje sobie pytanie, czy powinniśmy nadal używać zwykłego komputera do surfowania po internecie?

Jaki system operacyjny kupić?

W dzisiejszych czasach do tego celu wystarczy w zupełności telefon czy tablet. Dane statystyczne niestety nie kłamią. Popyt na smartfony z roku na rok wzrasta. Natomiast komputerów sprzedaje się coraz mniej. Firma Microsoft stanowczo za późno zareagowała na trend, powodujący spadek popytu na komputery. Po nieudanym zakupie Nokii za dziesiątki miliardów dolarów Microsoft miał nie wiele argumentów by odbudować swoją markę i choć w minimalny sposób przeciwstawić się konkurencji.
Dopiero zmiana prezesa spowodowała, że krzemowy gigant zaczął podnosić się z kolan. Nowy szef koncernu Satya Nadella całkowicie zmienił obliczę firmy. Wdrążył nową strategię zdejmując z piedestału archaiczny rozwój Windowsa, którą to tak zawzięcie trzymali się jego poprzednicy. Na chwilę obecną niemal wszystkie usługi firmy Microsoft funkcjonują bez Windowsa.

Windows

Nowy szef postanowił wyznaczyć swoje nowe idee i postanowił pracować nad własnymi produktami. Takim właśnie pomysłem okazał się modułowy Windows 10X, który działa na różnych urządzeniach. Jednakże zanim firma postanowi wypuścić nowy produkt na rynek, postanowiła najpierw odnowić swój klasyczny produkt jakim jest Windows 10 gdzie kupić go można praktycznie na całym świecie. Nieustanne aktualizacje Windowsa 10 są jak kuracje odmładzające. Każdy użytkownik Windowsa 10 otrzymuje potężną aktualizację oprogramowania. Należy zaliczyć do niej całkowicie nowy i potężnie rozbudowany menadżer zadań, całkowicie rozbudowana sekcja sieci i internetu. Nowy system pokazuje nam na bieżąco transfer danych za ostatnie 30 dni użytkowania. Jest to szalenie istotne dla osób którzy na co dzień pracują na laptopach z mobilnym dostępem do sieci. Kolejnym udogodnieniem jest zmiana nazwy pulpitu. Możemy w bardzo łatwy sposób za pomocą wirtualnym pulpitom konfigurować różne interfejsy robocze.
Macrosoft podjął próbę zmiany swojej pozycji wśród przeglądarek. Dlatego postanowił zastąpić starą przeglądarkę Edge nową o nazwie Edge Chromium, która oparta jest na technologii Microsoftu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.