Tutaj jesteś

Jak przerzucić twoją ulubioną grę z telefonu na PC?

12 września 2021 Smartfon gry z telefonu na pc

Na pewno masz swoje ulubione gry na telefon. Wygodnie jest ich używać w czasie jazdy autobusem lub w poczekalni u lekarza.

Z drugiej strony bardziej komfortowo czujesz się sterując swoim bohaterem na dużym ekranie. W tej roli najlepiej sprawdzi się komputer domowy – PC.

Zastanawiałeś się kiedyś czy istnieje sposób, by przenieść twoje ulubione gry z telefonu na PC? Taką możliwość wzięli pod uwagę eksperci komputerowi, projektując tak zwany emulator.

Jak przerzucić twoją ulubioną grę z telefonu na PC?

Jest to program pozwalający na granie na komputerze PC w gry na telefon z systemem Android. Osiąga się to poprzez zduplikowanie funkcji jednego systemu na drugi, na przykład z Android’a na Windows.

Tym sposobem możemy pograć na domowym komputerze w grę, która została wydana tylko w wersji na telefon.

Niektóre emulatory wymagają wykupienia specjalnego abonamentu, dlatego najlepiej znaleźć darmowy program.

Jedne z najpopularniejszych emulatorów to:

– Bluestacks
– Nox
– MEmu
– Droid4X

Jednym z najlepszych programów tego typu jest Bluestacks. Emulator ten dostępny jest w wersji płatnej oraz darmowej – z reklamami. Wersja premium dostępna jest za 3,33 dolara, czyli około 13 zł miesięcznie.
W aplikacji Bluestacks możemy wybierać gry z wbudowanego katalogu lub – po zalogowaniu na swoje konto Google – ściągnąć je ze sklepu Play.

Program daje nam także możliwość zarządzania plikami, zakładkami oraz sterowania kamerką.

Emulator Nox prezentuje bardziej dopracowany design. Oferuje on także opcję skonfigurowania klawiatury w grach, obsługę gamingowego pada, nagrywania makr, wykonywanie zrzutów ekranu czy nagrywanie ekranu bez angażowania dodatkowych aplikacji. Ten program jest całkowicie darmowy.

MEmu to jedne z najnowszych emulatorów na PC. Ta aplikacja także jest całkowicie darmowa. Na pasku interfejsu gier znajdziemy opcje: przesyłania aplikacji do telefonu, mapowania klawiszy, wgrywania plików typu apk, symulację usytuowania GPS, tworzenie screen shot’ów oraz nagrywania ekranu.

Droid4X charakteryzuje prosty interfejs z dostępem do Sklepu Play. Umożliwia on nagrywanie wideo z gier, łatwe przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami oraz utworzenie wirtualnego pada. W tym ostatnim przypadku twój telefon staje się sterownikiem gry na komputerze. Minusem tej aplikacji jest jej dostępność jedynie w języku angielskim.

Innymi popularnymi emulatorami są Genymotion i AMIDuOS.

Przy wyborze konkretnego emulatora najlepiej kierować się opiniami innych użytkowników. Możemy też przetestować różne aplikacje i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada.

księgarnia online

Redakcja bigmedia.com.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół ekspertów w dziedzinach komputerów, internetu, telefonów i multimedialnych nowości kreuje miejsce, gdzie technologiczne fascynacje przenikają się z praktyczną wiedzą. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy, porady dotyczące sprzętu, triki związane z oprogramowaniem oraz unikalne spojrzenie na świat nowoczesnych technologii. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem eksplorować cyfrowy wszechświat, zanurzając się w technologicznej rewolucji i odkrywając, jak sprawić, by świat multimedialnych możliwości stał się dostępny dla każdego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fajne gry na telefon

Fajne gry na telefon

15 września 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

gry z telefonu na pc