BAJAZZER

Informacje:

Zespół proponuje świetną, porywającą do zabawy muzykę autorską, oscylującą wokół wielu gatunków. 

BAJAZZER to zespół złożony ze znakomitych, krakowskich muzyków, znanych zarówno z autorskich projektów, jak i m.in. z zespołów: Adama Sztaby, Justyny Steczkowskiej, Anawy Marka Grechuty, Ich Troje a nawet Shakina Stevensa.

Jedno jest pewne: kunszt muzyków, wzmocniony rewelacyjnym wokalem Marceliny Gawron sprawia, że podczas koncertów BAJAZZERA raz nogi same rwą się do tańca, raz łzy wzruszenia same cisną się do oczu.

Bajazzer to nowy projekt autorski nietuzinkowej wokalistki Marceliny Gawron (autorka tekstów) oraz basisty i kompozytora Romana Ślazyka (autor muzyki), wspieranych przez znanych i cenionych krakowskich muzyków. Muzyka zespołu Bajazzer jest około jazzowa, czasem popowa, momentami rockowa, bardzo melodyjna i bardzo rytmiczna, czasami bardzo subtelna i delikatna, a momentami ostra i zaskakująca zmianami klimatu, po prostu płynąca z duszy. Inspirują się muzyką jazzową, funkową, soulową, folklorem bałkańskim i polskim z okolic Limanowej. Marcelina i Roman sięgnęli w ten sposób do swoich korzeni, ponieważ właśnie z górzystych rejonów Limanowej wywodzą się ich przodkowie.

Skład zespołu: Marcelina Gawron [vocal], Roman Ślazyk [kontrabas, gitara basowa], Konrad Ligas [akordeon], Łukasz Kurzydło [instrumenty perkusyjne], Piotr Grodecki [gitara], Krzyszkof Chlipała [saksofon]

Zespół sprawdza się zarówno podczas imprez plenerowych, jak i tych organizowanych np. w domach kultury czy podczas eventów zamkniętych.

Media